Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcıları için merak edilen bir konuya daha açıklık getirmek istiyoruz. Bilindiği gibi İnstagram, son zamanlarda en çok tutulan ve herkes tarafından ilgi gören bir platform haline geldi. Profil oluşturarak çevrenizdeki kişiler tarafından yaptığınız aktiviteleri paylaşabilirsiniz. Bu aktiviteler aracılığı ile sunulan çeşitli özelliklerden yararlanmakta sizlerin hakkı. Bunlardan birini bugün ele alacağız. İçerisinde önemli detayları ve özellikleri barındıran foto indirme işlemi aslnda ustalık gerektiren bir eylemmiş gibi görünse bile günümüz teknolojilerinde oldukça kolay bir hale gelmiştr. Bu alanda resim siteleri üzerinde durarak İnstagram adına oluşturulan özel profillerden de bahsedeceğiz. Diyelim ki bir arkadaşınızın paylaşmış olduğu fotoğrafı son derece beğendiniz ve bu fotoğraf sayesinde bir çok kişiden en iyi şekilde geri dönüş almak ya da arşivlerinizde tutmak istiyorsunuz. Ancak masaüstünden girişlerde bilindiği üzere sağ tık yaparak resmi kaydet şeklinde İnstagram sitesine ait her hangi bir özellik yer almamaktadır. Bu işlem telefonda da geçelidir. Telefon üzerinden fotoğrafa uzun süre basılı tutmanız halinde ne yazık ki normal web sitelerinde olduğu gibi resmi indir seçeneği gelmemektedir. İnstagram foto indirme işleminde bilinen 2 yöntemi sizlere aktaralım.

Masaüstü İnstagram Foto İndirme İşlemi

Bilgisayarınızdan fotoğraf indirmek istiyorsanız bunun için ekran görüntüsü alan programların ya da eklentilerin olduğunu hatırlatalım. Bu anlamda chrome ve firefox için farklı eklenti isimleri yer alırken bilgisayar için de yer alan programın adı farklıdır. Bilgisayarında kullanmak isteyen kişilerin tarayıcı üzerinden her hangi bir eklentiye gerek kalmadan foto indirme işlemi yapması söz konusu olbilmektedir. Lightshot adı verilen ekran resmi çekme programı sayesinde almak istediğiniz fotoğrafı paylaşan kişinin İnstagram profiline giriyorsunuz. Ardında fotoğrafa tıklayarak büyük bir hale getiriyorsunuz. Daha sonradan lightshot programının yardımı ile belirlenen ölçekte seçimler yaparak resmi seçmiş oluyorsunuz. Bu işlemin ardından programın size resmi kırpma alanında belirttiği kaydet işareti ile fotoğrafı dilerseniz bilgisayarınıza kayıt edebilir, dilerseniz de lightshot web sitesine direk yükleme yapabilirsiniz. Bu şekilde fotoğrafın sağında yada solunda İnstagram’a ait en ufak bir şey olmayacağından dolayı sorunsuz fotoğraf indirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Yukarıdaki en bilindik olmasa bile son derece kolaylık sağlayabilecek bir yöntemdir. Dilerseniz bu alanında dışında chrome üzerinden Wp Screenshot eklentisi yardımı ile de İnstagram profiline chrome üzerinden giriş yapabilir, ekran görüntüsünü eklentinin sayfasında anlatıldığı gibi ek konulardan öğrenerek indirebilirsiniz.

Firefox için ise; Screengrap adı verilen bir eklentide firefox’da aynı işlemi görmektedir. Almak istediğiniz fotoyu seçip kaydet demeniz halinde sorunsuz fotoğraf indirmiş olabileceksiniz.

Mobil Üzerinden İnstagram Foto İndirme İşlemi

Uygulama üzerinden giriş yapılan İnstagram hesaplarından fotoğraf almak aslında masaüstü versiyonuna göre daha zorlu bir süreçtir. Her telefonun marka ve modeline oranla ekran görüntüsü alma fonksiyonu farklıdır. Bu anlamda öncelikli olarak cihazınızdan nasıl ekran görüntüsü alabilirsiniz bunu tespit etmeniz gereklidir. Bu işlemi biliyorsanız eğer resmi çektikten sonra her telefonda yer alan fotoğraf düzenleyiciler ile birlikte kırpma işlemi yaparak fotoğrafı belirli ölçülerde kısaltmanız ve İnstagram dan indirildiğine dair en ufak bir kanıt bırakmamanız sorunsuz indirmenizi sağlayacaktır. Bu işlemi masaüstünde yaparak telefonunuza bir usb yardımı ile fotoğrafları atmanız daha kolay ve pratik bir işlem olarak görülmektedir. Yapnanız gereken bu iki yöntemi deneyerek kendinize en kolay gelen yöntemi seçmek ve sonucunda muhteşem bir geri dönüş almak olacaktır. Takıldığınız bir noktada bizlere sorarak yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.