Instagram'da Ürün Satışı Yapmak

Instagram'da Ürün Satışı Yapmak

Instagram'da ürün satışı yapmak günümüzde çok etkili ve popüler bir hale gelmiştir. En aktif sosyal medya olan instagram sayesinde ürünlerinizi binlerce veya milyonlarca kişiye kolay bir şekilde ulaştırmak artık çok rahat ve basit bir hale gelmiştir. Instagram'da ürün satışı yapabilmek için ilk önce açmış olduğunuz instagram profiline müşteri gözü ile bakmanız ve eksikliklerinizi anlamanız gereklidir. Çok kaliteli ürünleriniz olsa veya rakiplerinizden daha ucuza bile ürün satmış olsanız ilk önce insanların sizlere güven sağlaması gerekmektedir. Güven için genelde instagram takipçilerinizin fazla olması gerekmektedir. Genelde az takipçisi olup satış yapmaya çalışan hesaplar pek ilgi görmemektedir.

Instagram Butik Hesabı Açmak

Yapmanız gerekenler ilk başta insanların aklında kalan basit veya güzel bir isimdir. Bu sayede insanlar sizi aradıklarında çok rahat bir şekilde bulabilirler. Daha sonra instagram takipçi satın al arak takipçi sayınızı arttırmanız ve takipçi satın alma işlemini belirli aralıklarla sürdürmeniz gerekmektedir. Aktif satın aldığınız takipçilerden istemeyenler takipten çıksalar bile hesabınızla ilgilenenler kalacak ve hatta ürünleriniz ile ilgilenenler olacaktır. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz zaman hesabınızdaki takipçi sayınızın fazla olması insanlara güven sağlamanıza yarayacaktır. Genelde bu konuda yanlış bilinen şey takipçi satın al dım ama aldığım takipçiler ürün almadı gibi sorulardır, ama aldığınız takipçiler hesabınızın büyümesi takip edenlerin arkadaşlarının görmesi ve insanların size güvenmesini sağlayacaktır ve asıl amaçta budur.

Üstteki işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken ürünleriniz ile ilgili hashtagleri bulup onları doğru kullanmaktır. Yanlış bilinen şey doldurabildiğim kadar hashtagi doldurayım ve insanlar hashtaglerden arayınca beni bulsundur. Ne kadar çok hashtag ve gereksiz kullandığınız zaman başlıca gönderilere çıkamazsınız. Instagram tarafından da spam olarak algılanabilirsiniz. Spam olarak algılandığınız da belirli bir süre hashtaglerde paylaştığınız gönderiler çıkmaz bu sayede insanlara ulaşamazsınız.

Sizinle aynı işi yapan rakiplerinizi inceleyin hangi hashtagleri kullanıyorlar onlara bakın. Hashtagleri instagram üzerinde arattığınızda o taglerde ne kadar paylaşım yapılmış, ne kadar sürelerde paylaşım yapılıyor bunları inceleyip analiz yapmanız gerekmektedir. Her ne kadar da zahmetli bir iş gözükse bile bunların analiz ve incelemesini yaparsanız daha fazla insana ulaşabilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sormak istediğiniz soruları bizlere iletişim bölümünden ulaşarak her zaman sorabilirsiniz.