Instagram Beğeni Sayısı Tamamen Gizlendi

Instagram Beğeni Sayısı Tamamen Gizlendi

Instagram Beğeni Sayısı Tamamen Gizlendi

Instagram beğeni sayısı instagram tarafından yapılan Aralık 2019 güncellemesi ile gizlenmeye başlandı. Instagram tarafından yapılan bu güncelleme ile artık gönderilerde beğeni sayıları yazmayacak ve sadece beğenen kişileri göster diye bir seçenek olacaktır. Takipçileriniz bu sayede beğenenleri gör diyerek paylaşımlarınızı beğenenleri görseler bile, gönderilerinizi kaç kişinin beğendiğini sayı olarak malesef göremeyecekler.

Instagram'ın bu güncellemesi şuan tüm instagram hesaplarında olmasa bile, yavaş yavaş güncelleme ile bir çok instagram hesabına gelmiş bulunmaktadır. Instagram beğeni sayısını gizlemesinin asıl amacı ise, insanların sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak beğeni ile başkalarını küçümsemesini ortadan kaldırmayı amaçlamasıydı. Son zamanlarda sosyal medyanın çığ gibi büyümesi ile insanlar beğeni sayıları ile kendilerini sosyal medyada konumlandırmaktaydılar. Bu yüzden çoğu instagram kullanıcısı paylaşımlarına gelen az beğeni yüzünden kendilerini kötü hissederek paylaşım yapmaması veya uzun süreler zarfında paylaşım yapması gibi farklılıklar olmaktaydı.

Ama bu güncelleme sayesinde artık herkes istediği gibi instagram üzerinden paylaşım yapabilecek ve kimse gönderi beğenileri ile üstünlük sağlayamayacaktır. Instagram beğeni satın al işlemleri kaldırılmadığı gibi satın aldığınız taktirde yine takipçileriniz kimlerin beğendiklerini görebilecek fakat kaç adet satın aldığınızı göremeyeceklerdir.

Bu güncelleme ile çoğu sosyal medya kullanıcısı artık kendilerine olan özgüvenini tekrar kazanıp, sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmaya devam edecektir.