Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş

Instagram çekiliş hakkında bilmeniz gereken bir çok konu vardır. Günümüzde sosyal medya üzerinde daha fazla kitleye ulaşmak için gerçek veya sahte yüzlerce çekiliş sayfası mevcuttur. Genelde instagram sahte çekiliş sayfaları çok fazla artış göstermiş olup, insanların umutları ile oynayarak takipçi kazanma peşindedirler. Peki instagram çekiliş sayfalarının gerçek yada sahte olduklarını nasıl ayırt edebilirsiniz? Bu durumda şüpheci yaklaşıyorsanız sayfanın genelde ne tür hediyeler verdiğine bakabilirsiniz. Hergün düzenli çekiliş yapan ve sürekli farklı insanları takip etmenizi isteyen sayfalar ve hergün pahalı hediye çekilişi yapan sayfalar genelde sahte sayfalar olabilmektedir. Çünkü sponsorlarımız bahanesi altında pahalı hediyeler sunarak sizlerin umutları ile oynayan bu insanlar, takip ettiğiniz insanlardan para almaktadırlar. Fakat takip ettiğiniz insanlar az takipçi kazanmak için yüksek miktarlarda ödeme kesinlikle yapmazlar. Bu durumda sahte programlar ile sahte hesaplara veya kendi instagram hesaplarına çekilişleri çıkartarak sizler sayesinde para kazanmış olurlar.

Instagram Çekiliş Aracı veya Programları

Instagram çekiliş sayfalarının çok fazla artması ile beraber, instagram çekiliş aracı ve programı yapan yazılımcılarda artmıştır. Çoğu program veya araç gerçek çekiliş yaparken, çoğu programda çekilişin çıkacağı kişiyi önceden belirleyebiliyorlar. Canlı yayında veya normal yapılan çekilişlerde genelde kullandıkları yazılımlara önceden kazanacak kişiyi arka planda programa ekleyerek çekiliş düzenleyip istedikleri kişiçe çekiliş çıkarmaktadırlar.

Bu tarz oyunlara gelmemek için her zaman sayfanın verdiği hediyeleri iyi kontrol etmeniz gereklidir. Çoğu instagram kullanıcısı kendilerine hiç çekiliş çıkmadığını devamlı belirtmiş olsalar bile, çekiliş çıkmama nedeni bu tarz sahte yazılımların kullanılmasıdır.

Fakat sosyal medya ortamında çok fazla çekiliş yapılması Milli Piyango idaresini harekete geçirmiş durumda. Bildiğiniz üzere Türkiye'de çekiliş yapma yasası mevcut olup, çekiliş yapmak isteyenler Milli Piyango'dan izin almak zorundadırlar. Fakat bu yasayı kimse umursamadan çekiliş yapmakta ve ciddi cezalar ile karşılaşmaktadırlar. Kandırılmamak için instagram çekiliş için katıldığınız sayfaların Milli Piyango dairesinden yasal olarak alınmış izinleri olup olmadığını isteyebilirsiniz. Eğer izin alınmış ise yasal yapılan bir çekiliş ile verilen hediyenin vergisi Milli Piyango dairesine ödendiğinden dolayı, çekilişlerde sahtecilik yapmak çokta mümkün olmamaktadır.

Umarım sizleri instagram çekiliş konusunda bir nebze olsa bile aydınlatabilmişizdir. Katıldığınız çekilişleri her zaman sorgulayın ve başkaları para kazansın diye sizler boş yere uğraşıp hayalleriniz ile oynatmayın.