Instagram Gönderilerini Keşfet ve Önerilenlere Çıkarmak

Instagram Gönderilerini Keşfet ve Önerilenlere Çıkarmak

Instagram Gönderilerini Keşfet ve Önerilenlere Çıkarmak

Instagram gönderilerini keşfet ve önerilenlere çıkarmak için instagram hesabınızda nelere dikkat etmelisiniz? Muhtemelen bu yazıyı okuyana kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sahibi değildiniz. Sizlere bugün nasıl etkili bir instagram hesabı oluşturabilirsiniz ve paylaştığınız gönderileri nasıl keşfet ve önerilen paylaşımlara çıkarabilirsiniz onu anlatacağız. Instagram her geçen gün yapay zekası üzerinde geliştirmeler yapmakta ve yeni engel ile sınırlamalar getirmektedir. Yani 1 gün önceki instagram algoritması ile 1 gün sonraki instagram algoritması artık tamamen farklılıklar göstermektedir. Yani birkaç gün önceki yaptığınız instagram etkileşimleriniz, bir kaç gün sonra yaptığınızda belirli engelleme ve kısıtlamalara girebilirsiniz. Bu yüzden instagram hesabınızı çok dikkatli kullanmanızı önermekteyiz aksi halde geri dönüşü olmayan bir şekilde hesabınızı kaybedebilirsiniz.

Instagram Keşfet ve Önerilenlere Nasıl Çıkılır?

Instagram keşfet ve önerilenlere çıkmak için ilk olarak hesabınızda herhangi bir engel veya kısıtlama olmamalıdır. Kısıtlama veya engel kontrolü için herhangi bir gönderi paylaşıp bir adet etiket girip, gönderinize konum ekleyerek paylaşım yapınız. Daha sonra konum ve etiketteki son paylaşımlara bakarak gönderinizin orada gözüktüğünü kontrol ediniz. Herşey sorunsuz bir şekilde gözüküyor ve her hangi bir sorun yok ise keşfet veya önerilenlere çıkmanızda herhangi bir sorun yoktur.

Yapmanız gerekenler;

  1. Gönderilerinize en fazla konu ile alakalı 5 etiket girmeniz ve her paylaşımda farklı etiketler kullanmanız.
  2. Etiketleri gönderi açıklamasına değil, yorum olarak paylaşmanız bu sayede spam riski azalmaktadır.
  3. Gönderilerinizi paylaştıktan sonra, gönderinizi hikayenize ekleyip o gönderiye daha fazla içerik görüntülenmesi çekmek.
  4. Gönderinize takipçilerinize yorum yapmaya yönlendirecek açıklamalar eklemek ve en az 10 karakterlik yorumlar yaptırmak.
  5. Gönderileriniz ilgi çekici olmalı ve takipçileriniz bu paylaşımları diğer arkadaşlarına göndermeli.

Yukarıdaki kuralları uygulayarak paylaşmış olduğunuz gönderiye, paylaşımdan sonra hızlı bir şekilde etkileşim alarak keşfete çıkmasını sağlayabilirsiniz. Keşfette önemli olanlar spam yapmaktan kaçınmak, gönderinin başkaları tarafından paylaşılması, gönderilerinize gelen en az 10 karakterlik yorumlar çok fayda sağlamaktadır.

Bazı instagram kullanıcıları çok fazla etiket kullanıp spam yaparak daha fazla kişiye ulaştıklarını sansalar bile, instagramın bu durumu algılaması sonucu uzun süreli bir shadow ban engeline takılmasına neden olur. Bu sayede en az 2 ila 4 hafta arasında paylaşımlarınızın etkileşimi düşecek, çok az kişiye ulaşacaksınız. Nekadar az spam ve güzel içerikli paylaşımlar yaptıkçada zamanla göreceksinizki paylaşımlarınız daha çok keşfete çıkarak daha fazla kullanıcıya önerilecektir.