Instagram Bu Kullanıcı Aktif Değil Diyor, Ne Yapabilirim?

Instagram Bu Kullanıcı Aktif Değil Diyor, Ne Yapabilirim?

Instagram Bu Kullanıcı Aktif Değil Diyor, Ne Yapabilirim?

Eğer instagram hesabınıza girerken bu hata ile karşılaşıyorsanız muhtemelen instagram hesabınız kapatılmış demektir. Genelde bu gibi sorunlar instagram politika ihlalleri yüzünden oluşmaktadır. Eğer instagram politikalarını ihlal etmediğinizi düşünüyorsanız uygulama üzerinden instagram ile iletişim kurabilir veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram'da Bu kullanıcı aktif değil mesajı alıyorsanız hesabınız silinmiş demektir. Eğer instagram hesap silme işlemini siz yapmadıysanız şifrenizi bilen birisi hesabınızı silmiş olabilir. Instagram hesabınızı şifrenizi bilen biri tarafından silindiyse, geri getirmeniz mümkün değildir.

Yine telefon onayı yapmadıysanız hesabınız silinmiştir.

Eğer bir şekide hesabınız şikayet aldıysa yine Bu kullanıcı aktif değil mesajı gelecektir karşınıza. Çünkü hesabınız kapanmış demektir.  Eğer dediğiniz gibi hile, beğeni arttırma, takipçi arttırma, bot gibi işlere bulaşmadıysanız  o zaman intagram'a mail atın. Durumu izah edin. Biraz beklersiniz ama sonunda hesabınız açılır.

Instagram ile iletişime geçmek için;

  1. Instagram uygulamasını aç.
  2. Instagram Giriş ekranında Giriş yapmak için yardım al'a dokun.
  3. Giriş Yardımı ekranında Kullanıcı adı ve E-posta kullan'a dokun.
  4. Hesabını bul ekranında kullanıcı adını veya hesapla ilişkili e-mail adresini gir.
  5. Daha fazla yardımamı ihtiyacın var linkine dokun.
  6. Diğer'i seç.
  7. Bunu çabuk çözmemize yardımcı olacak detaylar ekle bölümünü'ne sorununu detaylıca yaz.
  8. İsteği Gönder'i seç

Bu şekilde instagram ile iletişime geçmiş oldunuz. Instagram size cevap verecektir ama bu cevap bir kaç haftayı bulabilir. Bunu hızlandırmak için yapabileceğiniz bir şey yok.