Instagram Hesap Kapatma

Instagram Hesap Kapatma

Instagram Hesap Kapatma

Instagram hesap kapatma yani instagram hesap dondurma işlemi çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Instagram hesap kapatma yani instagram hesap dondurma işlemi için ilk olarak instagram websitesine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak instagram hesap kapatma işlemlerini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemleri için aşağıdaki maddeleri uygulamanız yeterlidir.

  1. Instagram websitesine tarayıcınız üzerinden giriş yapınız.
  2. Instagram profilinize basarak profilinizi görüntüleyiniz.
  3. Instagram profilinizi görüntüledikten sonra, profilimi düzenle seçeneğine basınız.
  4. Açılan pencereden sağ alt kısımda "Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğine basınız.
  5. Daha sonra açılan ekranda size uygun adımları seçerek ve şifrenizi girerek hesabınızı dondurun.

Yukarıdaki adımları izleyerek hesabınızı dondurabilir ve geçici olarak kapatabilirsiniz. Bu adımları uyguladığınız zaman bir kaç saat boyunca tekrar hesabınızı aktif etmek isteseniz bile aktif olmayacaktır. Instagram hesabınızı geçici olarak kapattıktan bir kaç saat sonra tekrar hesabınızı dondurabilir ve hesabınızı tekrar açtıktan sonra aynı işlemi yapmak için birkaç gün beklemeniz gerekmektedir. Bu yüzden hesabınızı geçici olarak kapatmadan önce bu durumu göz önüne alarak kapatmalısınız. Aksi halde tekrar açma veya tekrar kapatma işlemleri için uzun bir süre beklemeniz gerekecektir.

Instagram Hesabımı Geçici Olarak Kapat

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatıp uzun bir süre giriş yapmadığınız taktirde hesabınız tamamen kapatılmaktadır. Hesabınız kapatıldıktan sonra aynı kullanıcı adını almanız mümkün olmayacaktır. Bu kullanıcı adı kullanılmasa bile başka hesapların almasınada izin verilmez. Kullanmadığınız hesapları sizlerde bu şekilde kapatarak hesaplarınızın başkaları tarafından erişimini tamamen kapatabilirsiniz.